Lucerna suszona w karmieniu zwierząt

kwi 2, 2022 przez

Lucerna suszona w karmieniu zwierząt

Każdy gospodarz z pewnością dba o własne zwierzęta jak tylko może. To właśnie dzięki zapewnieniu odpowiednich ilości składników odżywczych mogą one wykazywać się dużo lepszym wzrostem, biorąc pod uwagę sam rozwój masy jak i produkcję mleka jak to ma miejsce w przypadku krów. Od dziesięcioleci z wykorzystaniem wielu technologii i przeprowadzaniu setek tysięcy badań i testów dowiadujemy się coraz więcej na temat odpowiedniego sposobu karmienia zwierząt w celu osiągnięcia jak największych rezultatów. Nie ma się przecież czemu dziwić, każdy hodowca chce jak najbardziej przyspieszyć szybkość wzrostu, a jest to możliwe tylko i wyłącznie poprzez dostarczenie konkretnych wartości odżywczych. Na nasze szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji wiele różnych pasz dla zwierząt które charakteryzują się takimi cechami. Z pewnością warto będzie zainteresować się tym tematem, który może nam dać bardzo wiele korzyści i przyspieszyć wzrost i rozwój zwierząt.

Czy wybór lucerny jest dobrym pomysłem?

Coraz częściej zadawanym pytaniem jest to, które obejmuje lucerne wykorzystywaną do karmienia różnych gatunków zwierząt. Otóż na samym początku należy sobie powiedzieć, że lucerna suszona charakteryzuje się przede wszystkim niską zawartością skrobi i cukru oraz charakteryzuje się wysoką zawartością włókna i białek. Ten fakt ujawnia powód dla którego powinniśmy zainwestować w ten produkt i wdrożyć go w plan karmienia zwierząt. Tutaj również można mieć wątpliwości, przecież nie często zdarza się, że konkretna pasza jest wyśmienita dla szerokiego grona zwierząt. Otóż w tym przypadku jest to możliwe, a lucerna suszona jest dobrym uzupełnieniem dawki dla takich zwierząt jak krowy w okresie laktacji, młode bydło, jałówki, owce, kozy oraz króliki i trzoda chlewna. Jak wynika z najnowszych przeprowadzonych badań, pasza ta z roku na rok zdobywa nowych fanów którzy jednoznacznie zachęcają do jej wykorzystywania.

Metoda na susz

Oczywiście jest to specyficzna zielonka którą możemy podawać bezpośrednio dla zwierząt. Jednak duże grono hodowców zdecydowanie woli przeznaczyć ją najpierw na susz. Ten kierunek jest dobrym wyborem ponieważ nawet w takiej postaci jest ona wartościowym komponentem paszowym dla wielu gatunków zwierząt. Bardzo często jest wykorzystywana w przypadku kur nieśnych dla których odpowiednia dawka wynosi 2% mieszanki paszowej. Dzięki temu żółtka są lepiej zabarwione co nadaje im większej jakości, bardzo podobna sytuacja ma miejsce w przypadku królików dla których zapotrzebowanie na tego typu susz jest coraz większe. Pamiętajmy jednak, że to wszystko jest okupione wysoką ceną, mianowicie proces produkcji suszu jest dość energochłonny co nie każdemu może się spodobać. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę dobre rekomendacje specjalistów jak i hodowców którzy w praktyce sprawdzili ten produkt można śmiało spróbować go w swoim przypadku. Cena również nie jest bardzo wysoka, można powiedzieć że jest przystępna dla każdego zainteresowanego i z pewnością nie będzie stanowić trudności.

Podobne

Tagi