Malownicze krainy geograficzne Polski

lis 2, 2020 przez

Malownicze krainy geograficzne Polski

Polska to bardzo malowniczy kraj. Posiada wiele pięknych zakątków, które potrafią nas zauroczyć i zapaść w naszej pamięci na długo. Ciekawe miejsca na weekend w Polsce to przede wszystkim mazury oraz Bieszczady. Kto odwiedził te miejsca chociaż raz w życiu to zawsze ma ochotę tam powrócić jeszcze raz.

 

Mazury to region położony w północno – wschodniej Polsce o powierzchni 10000 tys. km2. Nie be powodu ten region uważa się za cud natury, posiada on bowiem największą sieć wodną spośród wszystkich regionów Polski. Mazury to kraina jezior, jest ich tutaj naprawdę dużo. Najsłynniejsze a zarazem największe z nich to jezioro Śniadrwy – 113,8 km2 oraz Mamry – 104,5 km2. Mazury przyciągają masę ludzi zwłaszcza w okresie letnim. Przyjeżdżają tu miłośnicy sportów wodnych np. żeglarze, kajakarze jak również miłośnicy spacerów leśnych oraz ciszy i spokoju. Na Mazurach jest ogromna liczba szlaków zarówno leśnych, rowerowych jak również konnych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można zatrzymać się w hotelach czy pensjonatach. Jednak największą popularnością cieszą się domki letniskowe, których większość znajduje się nieopodal jeziora. Dla lubiących przygody i bardziej polowe warunki są liczne pola campingowe i namiotowe.

 

Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich położonych w łańcuchu Karpat. Bieszczady dzielą się na Zachodnie oraz Wschodnie. Te pierwsze leżą na terytorium Polski i Ukrainy, natomiast Wschodnie już w całości na Ukrainie. Region ten posiada bardzo bogatą faunę i florę. W Bieszczadzkich lasach możemy spotkać m.in.: żubry, jelenie, niedźwiedzie, wilki, rysie, żbiki czy węża Eskalupa, który jest największym wężem jaki występuje w Europie. Bieszczady to kraina lasów. Panuje tutaj cisza i spokój. Jest to miejsce bardzo chętnie wybierane na odpoczynek od zgiełku miasta. Nawet weekend w tym zakątku Polski zrelaksuje nas oraz napełni pozytywną energią. Liczne szlaki leśne aż zapraszają do wędrówek, wspinaczek oraz spacerów. Liczne obiekty wypoczynkowe kuszą nas swoimi bogatymi ofertami pobytowymi.

Podobne

Tagi