6 pozycji dla odwiedzających Watykan.

sie 31, 2021 przez

6 pozycji dla odwiedzających Watykan.

Podróże potrafią być męczące z tego powodu, że aby dotrzeć do ciekawych miejsc czy budynków, trzeba pokonać sporą odległość, która je dzieli. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, odwiedź najmniejszy kraj we Włoszech, jak i zresztą na całym świecie!
Mimo niewielkiej powierzchni państwa Watykan zabytki są tam niemal na wyciągnięcie ręki, gdziekolwiek byś się nie znalazł. Oto lista kilku miejsc, które możesz znaleźć w Watykanie.

Bazylika wraz z Placem Świętego Piotra

Ponieważ Watykan jest siedzibą religii katolickiej, nikogo nie zdziwi fakt, że jego zabytki związane są właśnie z tą dziedziną. Mimo tego znaczą one również wiele pod względem architektonicznym.
Łącząca ze sobą style baroku i renesansu bazylika, to ponad stutrzydziestometrowa budowla z bogato zdobionym wnętrzem. Zaś ogromny plac znajdujący się tuż przed nią, to miejsce, w którym mieli zbierać się wierni.

Marmurowa Pieta i historyczny grób

Nieco mniej niż dwumetrowa rzeźba ma swoje miejsce we wspomnianej bazylice. Transport kamienia, z którego została wyrzeźbiona, trwał tylko trzy razy krócej niż praca nad jej wykonaniem! Warto więc zobaczyć ją na własne oczy, szczególnie że zawarte w niej szczegóły sprawiają bardzo realistyczne wrażenie.
Poza tym niedaleko tego pomnika osadzono grób Jana Pawła II. Ciekawostką jest to, że owego miejsca pochówku poszukuje wielu Polaków zwiedzających Watykan.

Wielokolorowa Kaplica Sykstyńska

Mimo powagi tego miejsca jest ono wypełnione setkami kolorów bijących z licznych fresków, w większości namalowanych niegdyś przez samego Michała Anioła! Przed wejściem do środka warto rozgrzać kark, ponieważ żeby obejrzeć te dzieła, będzie trzeba zadzierać głowę wysoko do góry. Dlaczego? Bo masa z tych malunków ma swoje miejsce akurat na suficie.

Leoniański Mur

Ta zabytkowa budowla odgradzająca teren Watykanu nie pozostaje bez znaczenia dla historii tego państwa. Powstała oczywiście na polecenie papieża Leona, przed rokiem dziewięćsetnym naszej ery. Liczy sobie ponad trzy kilometry długości i wciąż strzeże kraj przed niepożądanymi gośćmi.

Podobne

Tagi