Jak utrzymać poprawną wagę psa?

lut 22, 2020 przez

Jak utrzymać poprawną wagę psa?

Rozwój psa w znaczący sposób wpływa na to, ile i co zwierzę może jeść. Zaczyna, jak zwykle, od mleka matki, stopniowo przechodząc, poprzez papki, do normalnego żywienia.

 

Te porady dla właścicieli psów skupią się przede wszystkim na tym, ile jedzenia dawać zwierzętom, pomijając pierwszy okres życia psa, kiedy jest zbyt bardzo uzależniony od matki, by mógł zostać rozdzielony bez żadnych, późniejszych konsekwencji.
Wzięty z hodowli czworonóg, powinien już jeść w miarę normalne jedzenie, ale dosyć często- nawet do trzech razy dziennie. W miarę jak rośnie, częstotliwość podawania jedzenia można zmniejszyć do jednego posiłku dziennie. Dobierając odpowiednią dla jego potrzeb karmę, należy pamiętać, że jej producenci lubią zmniejszać zapotrzebowanie na nią. Psu można sypać całą miskę karmy suchej i się tym nie przeje ani mu nie zaszkodzi, nawet jeżeli zwierzę zostało wyrwane ze środowiska patologicznego.
Należy raczej uważać, żeby nie dawać mu za dużo, tylko ilość karmy dostosować do jego indywidualnych potrzeb. Inne postępowanie grozi otyłością, która jest tak samo niebezpieczna dla psa, jak i dla człowieka.

 

Więcej na https://petportal.pl/porady/

Podobne

Tagi