Czego nie może zabrać w bagażu obozowicza?

lis 25, 2020 przez

Czego nie może zabrać w bagażu obozowicza?

Gdy dziecko wybiera się na obóz lub kolonie, jako rodzice musimy zadbać o to, by w jego bagażu nie zabrakło niezbędnych rzeczy. Obozy dla dzieci to wspaniała zabawa i doświadczenie dla każdego dziecka, dlatego sprawmy, by na obozie dzieci czuły się komfortowo i spokojnie. Oczywiście w bagażu nie może zabraknąć odzieży na zmianę. Jej liczba i rodzaj każdorazowo powinny być dopasowane do długości trwania obozu oraz pory roku i lokalizacji. Inna odzież będzie wymagana w trakcie zimowego, górskiego obozu, a inna podczas wyjazdu dziecka nad polskie morze.

W trakcie pakowania ubrań, powinniśmy postawić na praktyczność. W bagażu nie może zabraknąć wygodnego obuwia pod prysznic oraz przeciwdeszczowej kurtki. Kilka lub kilkanaście kompletów bielizny i podstawowej odzieży to podstawa. Oczywiście, jeżeli obiekt na to pozwala, warto uwzględnić możliwość prania odzieży przez dzieci i zakupić proszek lub płyn do prania. Jeżeli mamy wątpliwości, co spakować dzieciom na wyjazdach, zawsze możemy skonsultować to z opiekunami lub poprosić o rekomendowaną listę od organizatora wyjazdu.

Ubrania to nie wszystko

Oczywiście odzież to nie jedyne przedmioty, które powinny znaleźć się w bagażu dziecka. W bagażu obozowicza nie może również zabraknąć ręczników, które przydadzą się nie tylko po kąpieli, ale również na plaży lub na basenie. Po skompletowaniu odzieży i ręczników musimy zadbać również o kosmetyki. Podstawowe kosmetyki do higieny, takie jak żel pod prysznic, pasta do zębów ze szczoteczką lub kremy do opalania. Większe dzieci możemy wyposażyć również w podstawowe leki, choć to zawsze powinni być skonsultowane z opiekunami, którzy również posiadają apteczkę.

Na obozie dziecko powinno mieć również łączność ze światem, więc na porządku dziennym jest oczywiście telefon oraz odpowiednia ładowarka. W bagażu muszą również zawierać się podstawowe dokumenty oraz ewentualne kieszonkowe. Jeżeli jednak chcemy mieć większą kontrolę nad budżetem obozowym dziecka, to pieniądze również możemy przekazać opiekunom, którzy będą nad wszystkim czuwali. Pakująć dzieci na obóz zadbajmy o tym, by niczego im nie zabrakło i jednocześnie nie posiadały zbędnych rzeczy, które nie są potrzebne.

Podobne

Tagi